نسیم نی زار

از هرکجای بن بست، راهی به خانه ای هست

نسیم نی زار

از هرکجای بن بست، راهی به خانه ای هست

خاطرات خدمت سربازی

آخرین نظرات

۲ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

3..مشکلات قبل از اعزام

پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۵، ۰۲:۰۸ ق.ظ


من قبل از خدمت 2 تا مشکل داشتم با خانوادم؛

یکیش این بود که یک مدل خدمت هست که به جای 2 سال 5 یا 6 سال خدمت میشه کرد (پیمانی) ولی با حقوق بالا! یعنی نیروی کادر حساب میشی نه وظیفه. من به پدرم گفتم داستان اینه و من میخوام برم پیمانی استخدام شم که پدرم گفت تا لیسانس نگرفتی از این خبرها نیست! (حالا بماند که الان که بهش میگم قبلا مخالفت کردی میگه نه امکان نداره من مخالفت کرده باشم!)


مشکل دیگه این بود که  اونها میگفتند خدمت نباید  بری جای دور و برو  صحبت کن تا خدمت بیفتی همین دوروبر (دایی من و شوهر خاله من میتونستند اینو برام ردیف کنند) ولی من مخالف  بودم دوست داشتم یک شهر جدید رو تجربه کنم و از محیط خونه دور باشم تا قدرمو بدونن!:30:

هر چند که مادرم با شوهرخالم درباره این موضوع حرف زد و حتی شوهرخالم برگه سبزمو گرفت و برد مرکزشون نشون داد من هم زیاد مخالفت نکردم چون شوهرخالم هم اگه جور میکرد من آموزشیم میشد شیراز (نیروی دریایی سپاه) خدمتم میشد چالوس که باز هم دور از شهرمون حساب میشد. شوهر خالم رفت برگمو به مرکزشون نشون داد ولی اونها گفتند برای اسفند ماه سربازامونو گرفتیم! که من هم تو دلم گفتم بهتر!:18:


خلاصه مجموعا این شد که همون حرف من شد و همه چیز افتاد گردن شانس و اقبالم!:29:


قسمت بعد

قسمت قبل

  • سرباز

2..اقدامات اولیه

پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۵، ۰۱:۳۹ ق.ظ


دوره کاردانی که تموم شد کنکور کارشناسی دادم که قبول نشدم و باید میرفتم خدمت.آبان ماه دفترچه خدمتو خریدم و فرمو تکمیل کردم یکی دو تا آمپول هم زدم و برگه اش رو به همراه فرم تحویل دادم و رسما مشمول شدم..تصویر: /weblog/file/forum/smiles/3.gif 

تو دوره بعد فارغ التحصیلی تا روز اعزام به خدمت یا همون دوره مشمولی(!) نه دغدغه درس داشتم و نه دغدغه کار. به خاطر همین تو این 
دوره خیلی میرفتم کوهنوردی و باشگاه بدنسازی و از این جهت خیلی دوره خوبی بود. 
قبل خدمت دو تا برگه از طرف نظام وظیفه برای مشمول پست میشه یکی برگه سبز که توش تاریخ اعزام نوشته و یکی هم یک برگه سفید که پادگان محل آموزش رو توش نوشته. 
من هم تاریخ اعزامم شد یک اسفند 1385. 


قسمت بعد

قسمت قبل

قسمت اول

  • سرباز